Ekibimiz

Avukat - Zafer Uğur Eken

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Kardeşi İnşaat Yüksek Mühendisi olduğundan uzun yıllar onunla birlikte inşaat uygulamaları ve teknik resim çizimleri  yapmıştır. 1967 yılında kurulan İstanbul İnşaatçılar Derneğinin ilk üyelerindendir. Bu süreler içinde bir çok bina , antrepo binası , kreyn yolu gibi inşaatların yapımında bulunmuştur.1971 yılında Aile Memleketi olan Konya’ ya dönmüştür.

Serbest Avukat’ lığa Konya Barosunda başlamış. Özellikle İmar Hukuku ve Ceza Hukuku alanında ihtisas kazanmıştır. Avukatlığı sırasında sporla ilgilenmiş Konya Spor Kulübünde İdarecilik yapmış ve aktif olarak siyasi faaliyetlerin içinde bulunmuştur. 1995 yılından sonra tekrar İstanbul’ a gelerek Gayrimenkul Hukuku ve Danışmanlığı’na başlamıştır.Bu vesile ile birkaç yıl Kooperatif Üst Birlik Başkanlığı yapmış , imar planlamaları , konut üretimi üzerinde çalışmıştır. Bu bağlamda Erdem Holding A.Ş. Emlak ve İnşaat Departmanı Yöneticiliği ve Emi Harita şirketi İcra Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevini  yürütmüştür.

Belirli bir süre İstanbul Büyükşehir Belediyesi , İstanbul Konut A.ş. Yönetim Kurulu Üyeliği’nde bulunmuştur. Bir çok Vakıfta , üyelik , mütevelli ve yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır.
2005 yılından beri Mimar Gülçin Bahadıroğlu ile birlikte kurucusu olduğu Mir İnşaat şirketinde faaliyet göstermektedir.

Yüksek İnşaat Mühendisi - Ahmet Şevki Eken

Konya Lisesi’nden sonra İTÜ – İstanbul Teknik Üniversitesi’nden 1960 yılında Yüksek İnşaat Mühendisi olarak mezun olmuştur. Meslek hayatına Bayındırlık Bakanlığı Demir Yolları ve Limanlar İnşaat Reisliği İstanbul Bölge Müdürlüğü’nde Haydarpaşa Liman İnşaatı Şube Mühendisi olarak başladı. 1962 yılından itibaren aynı yerde Şube Baş Mühendisi olarak göreve devam etti. 1964 – 1965 yıllarında Ankara’da Nato Enfrastrüktür Daire Başkanlığı’nda Mühendis olarak askerliğini ifa etti. 1966 yılından itibaren İstanbul’da kendisine ait Mühendislik – Müteahhitlik bürosunda serbest çalışmaya başladı. Bayındırlık İl Müdürlüğü’ne muhatap bir çok İlköğretim Okulu inşaatlarının statik ve betonarme projelerini ve şantiye şefliğini yaptı. İstanbul’un muhtelif semtlerinde konut, kooperatif ve iş yerine ait mimari, statik ve betonarme projeleri hazırladı. 1969 yılından itibaren 1994 yılına kadar İstanbul’un çeşitli semtlerinde apartman ve ticari inşaat yapıp-satma işi ile meşgul oldu. Bu arada Bayındırlık ve İskan Bakanlığı’ndan “ Proje Kontrol Müşavirliği ” ( PM ) Belgesi alarak yapı güçlendirme projeleri hazırlanması ve uygulaması işleriyle iştigal etti. Yapı Denetim Yasası çıktıktan sonra “ Uzman İnşaat Mühendisi ” belgesi alarak, “ ALTERNATİF YAPI DENETİM ” firmasına kurucu ortak olarak iştirak etti. Bir çok fabrika ve Özel Okul inşaatlarının denetiminde görev aldı.
Halen İTÜ Vakfında Mütevelli Üyesi’dir.

Mir İnşaat kendisinden, konusuyla ilgili olarak Danışmanlık Hizmetleri’nden faydalanmaktadır.

Mimar - Gülçin Bahadıroğlu

1981’de Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi’nden  mezun oldu. 1982’de kendi Mimarlık Ofisi’ni kurdu. İnşaat ve proje işleri yaptı.

Bir dönem Resmi Kuruluş’ta İmar Uygulamaları ile ilgili görev yaptı.
Erdem Holding ve KG Mimarlık’ta Mimar olarak görev yaptı. 2005 yılından bu yana Av. Zafer Uğur Eken ile birlikte kurucusu oldukları Mir İnşaat bünyesinde Mimari Tasarım, Restorasyon, İnşaat Uygulama çalışmaları devam etmektedir.

Mimar – Bilge Ordukaya

1982 yılında İstanbul’da doğdu. 2003 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Mimari Restorasyon programını bitirdi. Eyüp Belediyesi Araştırma ve Planlama Müdürlüğü’nde 2 ay staj yaptı. 2004 yılında yine Eyüp Belediyesi’nde Eyüp İlçesi Eski Sümerbank Binası’nın rölöve projesinde görev aldı. 2004 ve 2005 yılları arasında S.b-org Yapı Uygulama şirketinde çalıştı. 2005 yılında DGS sınavı ile Uludağ Üniversitesi Mimarlık Bölümü’nü kazandı. 2008 yılından bu güne  Av. Zafer Uğur Eken ve Mimar Gülçin Bahadıroğlu’nun kurucusu oldukları  Mir İnşaat Gayrimenkul Proje Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasında Mimar olarak halen çalışmaktadır.

Tekniker - Ali Osman Keskin

1979 yılında İstanbul Şişli’de doğdu. 1996 yılında İstanbul İnşaat Teknik Yapı Meslek Okulu Yapı İnşaat bölümünden mezun oldu. 1995 – 1996 yıllarında Maslak İş Merkezi İnşaatında staj yaptı.

 1997 – 2006 yıllarında İstanbul Beykoz Acarkent Acarlar İnşaat A.Ş. şirketinde çalışmıştır. Burada Boğaz Üstü Evleri 80 daire anahtar teslim işleri inşaatı, apart daireler 64 daire teslim işleri inşaatı, A Tipi, B Tipi, C Tipi Villalar, Ticari Binalar anahtar teslim inşaatında, Spor Kompleksi inşaatında çalışmıştır. Colıseum tesis binası inşaatında  bir fiil çalışmıştır.

 2007 yılından bu güne  Av. Zafer Uğur Eken ve Mimar Gülçin Bahadıroğlu’nun kurucusu oldukları  Mir İnşaat Gayrimenkul Proje Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasında şantiye şefi olarak  görevini sürdürmektedir.

Yönetici Asistanı ve Muhasebe - Bahar Uyğur

1980 yılında İzmir Bornova’da doğdu. 1997 yılında Atatürk Anadolu Meslek Lisesinden mezun oldu. 1997 – 1999 yılları arasında İzmir’de Özel bir firmada görev aldı.

2001 – 2004 yılları arasında Halk Eğitim Merkezinde Öğretmen olarak görev yaptı. 2006 yılına kadar KG Mimarlık’ta çalıştı. 2006 yılından bu güne Av. Zafer Uğur Eken ve Mimar Gülçin Bahadıroğlu’nun kurucusu oldukları  Mir İnşaat Gayrimenkul Proje Danışmanlık San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasında Yönetici Asistanı ve Muhasebe bölümünde halen çalışmaktadır.